دانشگاه بزرگ تهران به عنوان نماد آموزش عالی کشور، در راستای اجرای نظام یکپارچه­ ی پژوهش، آموزش به ویژه آموزش از راه دور (مجازی) و اطلاع رسانی علمی در سطح دانشگاه ­ها، به تازگی در سطح بین المللی موفق به اخذ و برپایی کرسی یونسکو در حوزه­ ی کارآفرینی شده است.

ازآنجایی که بیشترین درصد جمعیت کشور عزیزمان را نیروی جوان پوشش می­دهد، این دانشکده بر خود لازم دانسته است تا رسالت یکپارچه سازی پژوهش و آموزش و مستندسازی علمی در زمینه ­ی کارآفرینی در سطح گسترده، ارتقا دهد و در راستای تقویت همکاری­های آموزشی در سطح بین المللی به ویژه در زمینه­ ی پژوهش­های علمی و کاربرد آنها در امر توسعه ملی، که در اهداف ویژه کرسی نیز تعریف شده، می­توان موارد را در زیر برشمرد:

  1. برنامه ­ریزی و گسترش برنامه­ های آموزشی و پژوهشی و تلاش در جهت ظرفیت سازی در حوزه ­ی کارآفرینی به عنوان یک موضوع میان رشته­ ای.
  2. ارایه­ ی برنامه ­های آموزشی مجازی و پودمان آموزشی.
  3. تدوین برنامه ­های درسی و موادآموزشی متناسب با شرایط کشورهای منطقه.
  4.  انتشار یک نشریه تحت عنوان " مجله تحقیقات جهانی کارآفرینی (JGER) " و حمایت از انتشار نشریات دیگر و کمک به بسط و گسترش فعالیت­های تبلیغاتی.
  5. برقراری شبکه­ ها و دفاتر ارتباطی میان دانشگاه­ها و صنعت و برگزاری کنفرانس­های علمی و تخصصی در زمینه موضوعات مرتبط با کارآفرینی به منظور گسترش ارتباطات بین دانشگاهی که در نهایت منجر به تفاهم مشترک بین دانشگاه و صنعت خواهد شد.

در این راستا رایزنی­ های لازم صورت گرفته و سازمان تربیتی، علمی و فرهنگی سازمان ملل متحد (یونسکو) موافقت خود را با برقراری کرسی کارآفرینی در دانشگاه تهران اعلام کرد و به این ترتیب جمهوری اسلامی ایران موفق شد تا امتیاز راه­ اندازی کرسی یونسکو در کارآفرینی را به خود اختصاص دهد و در این خصوص تفاهم­ نامه­­ای بین سازمان تربیتی، علمی و فرهنگی ملل متحد (یونسکو)، با دانشگاه تهران در خرداد ماه سال1389 به امضا رساند. شایان ذکر است، این کرسی علمی در چارچوب برنامه­ های یونسکو در قالب برنامه­ ا­ی با عنوان UNESCO/UNITWIN  طراحی شده و به  اجرا درخواهد آمد و محل استقرار آن در دانشکده کارآفرینی به نشانی:

تهران، خیابان امیرآباد (کارگر شمالی)- خیابان فرشی مقدم (شانزدهم)- دانشکده کارآفرینی دانشگاه تهران خواهد بود.

نشانی پست الکترونیکی کرسی یونسکو در کارآفرینی به قرار زیر می­­باشد:

unescochair@ut.ac.ir